24 kwietnia 2014

Wszystko jest złe

https://www.flickr.com/photos/trevor303/5421025365 Jak sobie spojrzymy na nagłówki portalów internetowych i na pierwsze strony gazet, to możemy szybko dojść do wniosku, iż żyjemy w świecie, który jest przepełniony złem. Śmierć, morderstwo, gwałt, Justin Bieber - wszystko dookoła nas jest złe, wszyscy chcą nasze pieniądze, szpiegują nas i na końcu zabiją. Tak możemy non stop, aż będziemy podejrzewali, że we wszystkim diabeł maczał swoje palce. Oh, na przykład płatki koło mnie mają w sobie piekielne moce.

Setki naukowców siedzieli dnie i noce nad tymi płatkami, by każdy płatek miał w sobie trujące substancje typu laktoza, gluten, cukier, tłuszcze oraz inne gówna. Wszystko dlatego, że cel jest jeden - zatruć klienta tak, żeby umarł, bo martwy klient nie może się skarżyć na produkt. Na szczęście mamy przeciwko temu produkty BIO, które nie zawierają tego świństwa. Ok, nie każdy produkt jest super zdrowy, ale nie trzeba od razu się zachowywać tak, jakby tam wczepili DNA terrorysty, albo jeszcze gorzej - One Direction.

Czego również ludzie nie lubią to zarabianie. Tak, niektórzy zrobili dużo niemoralnych rzeczy, by na tym zarobić kilka tysięcy dolców, ale to nie znaczy, że kiedy ktoś zarobił, to automatycznie popełnił coś złego. Ktoś kupił nowy samochód - pewnie ukradł, ktoś wyszedł z salonu z nową fryzurą - pewnie po znajomości ostrzygła, ktoś ma 20 złotych więcej w portfelu - pewnie od kogoś wyłudził siłą. Zawsze się znajdą Ci, co nie mogą się z tym pogodzić. A wiecie kto chce najwięcej kasy i jest zły jednocześnie? Politycy!

Politycy powinni dostawać mniej pieniędzy, bo są tacy skorumpowani. Logiczne - jak ktoś ma dużo władzy, lecz za to dostaje mało pieniędzy, to trudniej kogoś przekupić. To ma sens. U wielu zostało to przekonanie w głowie, że każdy polityk jest zły. Siedzą latami w partiach politycznych po to, by pod koniec kariery zrobić największą korupcyjną akcję w historii tego kraju - przejrzałem ich plany. 

Wszystko jest złe, złe i złe. Czy to nie znaczy, że też jesteśmy źli? Przecież nam zawsze zależy na najnowszym szajsie za najtańszą cenę. Czemu to takie tanie jest, to już nieistotne. Czy nie wszyscy chcielibyśmy być bogaci (i źli), uśmiechać się ładnie do kamery, zyskując przy tym swoich fanatyków? Wszystko zależy od punktu widzenia, od tego z jakiej perspektywy spojrzymy na daną sprawę.

2 komentarze: