16 maja 2014

Co tam, sztuko? #1

sztukaCo tam sztuko? Hmmm, tego jeszcze nie było na blogu. Nie, nie było. W piątki pokażę wam nowości ze świata sztuki i dizajnu - rzeczy, które się w tym tygodniu pojawiły w sieci. Dziś wideo z Tajwanu, Popeye za 25 mln dolarów, tatuowanie w slow-motion, Pharrell Williams w logo Adidasa oraz sztuka na tablicy - szkoda, że tego nie uczą w szkołach.

POW! WOW! to festiwal, który łączy kulturę, muzykę i sztukę. W tym roku odbędzie się nie jak zwykle na Hawajach, tylko w Tajwanie. Dobre graffiti, dobry hip-hop i piękne miejscówki charakteryzują to wydarzenie. Oto krótki filmik tego, co się odbyło na Hawajach, enjoy.


Popeye to prawdziwy amerykański bohater. Wcina szpinak i sprzedaje łomot swoim przeciwnikom. Jeff Koons już kiedyś zrobił wystawę, która była poświęcana kreskówce, ale się dopiero w tym roku, 11 lat po wystawie, zorientował się, że na niej nie było ani jednej rzeźby samego Popeye'aja - oh, ironio. Więc jedną zrobił i jest ona warta 25 mln dolarów. Tak można zarabiać na sztuce. Źródło
 
Teraz drugie wideo. Zastanawialiście się może kiedyś jak wygląda tatuowanie w zwolnieniu? Teraz macie okazję to zobaczyć, bo Gaëtan Le Gargasson, paryski tatuator, postanowił nagrać siebie podczas pracy. Efekt tego macie poniżej. 


Pharrell Williams podpisał całkiem niedawno umowę z Adidasem. Z tego powodu artysta Mike Frederiqo postanowił zrobić sławny trefoil z jego osoby. Trefoil to to, co niektórzy mylą z liściem marihuany - tak, niestety i to się zdarza. Źródło

Na koniec coś dla tych, którzy patrząc na tablicę mają ochotę ją pomalować. Dwójka anonimowych studentek sztuki z Ohio. Przychodzą one do sali z masą kredy i rysują cytaty znanych osobowości. Działają pod pseudonimem Dangerdust. Poniżej macie filmik, na którym widać proces powstania jednego z dzieł.


Był to pierwszy post z serii Co tam, sztuko? Mam nadzieję, że odkryliście coś ciekawego w świecie sztuki i dizajnu.  W niedzielę kolejny post 5 typów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz